Tentokrát paní lektorka Pavla z Malé digitální univerzity nepřijela sama, doprovod jí dělal chlupatý plyšový kamarád. Tématem lekce bylo totiž krmení psa robotem. Nejprve jsme si společně zopakovali učivo minulých lekcí a dali se do práce. Protože nám Pavla přivezla i nového robota Smarta, museli jsme se s ním seznámit a naučit se zadávat potřebné úkoly. Pak už konečně došlo na naše oblíbené lego, ze kterého si každý postavil svého pejska. Pejsky jsme rozmístili po čtvercové síti a tvořili a zapisovali jsme robotovi takové programy, podle kterých by jim postupně zavezl krmení. Povedlo se a po skončení lekce měli všichni pejskové plná bříška.