Odpady, třídění a recyklace odpadů, skládky – to bylo hlavní téma další výukové lekce s lektorkou Malé technické univerzity, která proběhla v pondělí 24. října na naší škole. Úvodní část byla spíše teoretická a diskuzní, zpestřená indiánskou hrou, pak se ale dali žáci do stavění. Nejdříve podle předložených plánů vybudovali město s ulicemi a domy. Poté došlo na postavení a vhodné rozmístění barevných kontejnerů na tříděný odpad a hromadu odpadků správně roztřídit. A protože už všichni věděli, jak se zakládá skládka, jak se plní a nakonec upravuje, jak to vypadá ve spalovnách a třídírnách odpadů, nezbylo než postavit popelářská auta a odpadky rozvést na příslušná recyklační místa. Toto téma bylo všem žákům velice blízké, neboť se s tříděním odpadů denně setkávají.