Rozvoj polytechnické výchovy žáků naší školy – to je hlavním cílem projektu „Ozdobou holky i kluka vždy bude šikovná ruka“, který realizuje z.s. Ručičky za podpory NF Tesco. Součástí projektu je sedm lekcí programu Malé technické univerzity. V pondělí 12. září se žáci proměnili v malé architekty, kteří měli za úkol pod vedením zkušených lektorek naprojektovat a postavit dům. Nejdříve bylo třeba se seznámit s pojmy architekt a projektant, naučit se číst v technickém výkresu, vyjasnit si rozdíly mezi obvodovou zdí a vnitřní příčkou. Po zvládnutí dílčích úkolů a nácviku stavby zdí se malí zedníci pustili do stavby základů opravdového domu podle předloženého výkresu. Dařilo se, a z barevných kostek lega vyrůstaly základy domu s pečlivě rozvrženými místnostmi, které byly v závěru vybaveny nábytkem. Všichni žáci se svých nových profesí zhostili se ctí, a proto byli po zásluze odměněni diplomem Malého architekta.