Druhá výuková lekce Malé technické univerzity proběhla na naší škole v pondělí 19. září. Společně s lektorkou si žáci nejprve zopakovali základní pojmy a získané poznatky z minulé lekce, a poté se ve stavbě domu posunuli zase o krok dál. Dozvěděli se, jaké se při stavbě domu musí vybudovat rozvody. Z předloženého projektu se učili vyčíst rozmístění jednotlivých místností a určit podle barev rozvody elektrické energie, vody a odpadu. V praktické části si skupiny žáků postavily podle zadání půdorys domu, pomocí příček rozmístily jednotlivé místnosti a do nich zavedly elektrické, vodovodní i odpadní sítě. Kdo dobře provedl rozvod elektrické energie, tomu se přízemí domu rozsvítilo. Na závěr lekce získali všichni malí stavitelé titul „Malý inženýr“.