Středeční dopoledne 11. prosince se naše třída proměnila v jedno veliké staveniště, na kterém mělo za naší účasti a během krátké doby vyrůst město. Samotné výstavbě však předcházela teoretická příprava. Lektorka Pavla nás nejprve seznámila s plány a mapami měst i širších území, řekli jsme si, jaké stavby v našem městě vybudujeme. Podle předloženého plánu jsme ve skupinách postavili komunikace – silnice, chodníky, kruhové objezdy, poté jsme se dali do výstavby budov. Pod našima rukama rychle vyrůstaly školy, restaurace, bazény, divadla, nádraží, čerpací či policejní stanice. Budovy jsme umístili na vhodná místa a poté je jako zkušení kartografové zakreslili do připravených map. Na závěr projektové lekce obdržel každý z nás zcela oprávněně diplom Stavitel města.