Součástí projektu podpořeného NF Tesco byl interaktivní program Základy první pomoci, kterým během dvou dnů prošli žáci naší školy i janovického odloučeného pracoviště. Navštívila nás lektorka Markéta z Centra primárních programů Cesta integrace spolu s dvěma naditými zavazadly. V úvodu lekce jsme si společně vyprávěli, jak podstatná je první pomoc a podělili se o svoje zážitky z prodělaných úrazů. Po krátké pohybové hře jsme si zopakovali důležitá telefonní čísla složek IZS a ověřili si svoje znalosti v krátkém testu. Praktická část byla zaměřená na nácvik ošetření různých typů úrazů. Již dokážeme ošetřit drobné poranění vydezinfikováním a přiložením náplasti, obvázat poraněnou dlaň i zafixovat vymknutý kotník. K velkému překvapení lektorky jsme si dovedli poradit i s poskytnutím první pomoci člověku v bezvědomí, neboť máme natrénováno z příprav na zdravotnické soutěže. Díky NF Tesco jsme si rozšířili své znalosti a získali nové poznatky z oblasti poskytování první pomoci a dovybavili školu novým zdravotnickým materiálem.