rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

IV. spaní ve škole - dokončení projektu NF Veolia, 11. - 12. 9. 2012

Začátek nového školního roku 2012/2013 byl pro naše holky a kluky poněkud netradiční. Pokračovali v rozjetém projektu „V noci se bát přestanu s Dob-Romanem ve stanu" a o.s. Ručičky pro ně přichystalo dvě noci strávené ve stanech postavených na školní zahradě. Ve středu prvního školního týdne okolo páté odpolední se začaly scházet osádky a během chvíle vyrostlo pod okny školy šest stanů. Kluci měli jejich stavění již natrénované z předchozích dvou červnových stanování, nicméně někteří rádi využili přítomnosti „strejdy" Romana a přizvali ho k pomoci. Děvčata měla na starosti „zařízení ložnic" a přípravu večeře. Před ní ale bylo ještě třeba pořádně rozhýbat těla, a tak si všichni s chutí zahráli vybíjenou. Po opečených buřtech přišla k duhu večerní procházka po cyklostezce. No a pak už nezbytná hygiena a dobrou noc. Druhý den, po vydatné snídani připravené „tetou" Lídou, se holky i kluci vydali znovu na
cyklostezku. Tentokrát však s igelitovými pytli a gumovými rukavicemi, aby uklidili nepořádek v jejím bezprostředním okolí. Ve druhém školním týdnu se stanování na školní zahradě opakovalo s podobným scénářem.

Vybavení pro stanování získalo naše o.s. Ručičky prostřednictvím MiNi-GRANTU od NF Veolia. A že jsou naši žáci spolu s Ručičkami opravdu spjati s vodou, dokázal fakt, že každou noc, kdy nocovali ve stanech, pršelo.