V letošním školním roce jsme díky projektu dopravní výchovy „MiNiGRANT nás naučí jet bezpečně po Zruči“ měli již podruhé šanci strávit dopoledne s paní Lenkou Frajerovou a Dopravní abecedou. Tentokrát jsme se ale zaměřili na to, jak se bezpečně chovat při jízdě automobilem či autobusem. Všichni jsme si natrénovali odkud bezpečně nasednout do automobilu a co dělat, když z automobilu vystupujeme. Velká pozornost však byla upírána k bezpečnostním pásům, které musíme mít při jízdě zapnuté. V rámci mnoha názorných scének jsme se je naučili správně připnout tak, aby nás v případě potřeby dostatečně ochránily. V souvislosti s tím však bylo důležité zjistit, kdo z nás ještě musí mít autosedačku či podsedák, aby byl bezpečnostní pás správně umístěn. Z toho důvodu jsme provedli orientační měření výšky a vážení. A protože jsme všichni plnili zadané úkoly a účastnili se scének, které nám pomohou vše správně pochopit, obdrželi jsme od lektorky dárky, které nám zpříjemní dlouhé chvíle strávené při cestování.