První výpravou s MiNiGRANTEM Veolia byla exkurze do Kácova. Ve čtvrtek 22. září vyjeli vlakem všichni žáci naší školy za doprovodu pedagogů a některých rodičů za novými zážitky a poznatky. A těch bylo v kácovském pivovaru Hubertus opravdu hodně. Nejdříve jsme si prohlédli varnu, kde nás paní průvodkyně seznámila s vlastní výrobou piva. Už víme, že základními surovinami jsou ječný slad, pivovarské kvasnice, žatecký chmel a pramenitá voda. Poté jsme se šli podívat do spilky, v níž v otevřených kádích probíhá kvašení piva. Přes filtraci jsme prošli do sklepa, kde v dřívějších dobách uchovávali pivovarníci ledové kry z blízké řeky Sázavy. Po prohlídce pivovaru jsme všichni s nadšením uvítali výborné občerstvení v místní restauraci. A co by to bylo za výpravu, kdyby nám nenastražila nějakou překážku. Tu jsme statečně zdolali na naučné stezce při poměrně náročném výstupu po strmých schodech vedoucích na Čertovu vyhlídku.