K příležitosti Dne bezpečnějšího internetu, který proběhl 5. února, jsme spolu s organizací Prostor Plus, o. p. s. uspořádali preventivní program pro žáky 2. stupně, který proběhl 13. 2. Program se zaměřoval na internet a hrozby, které na nás v prostředí internetu číhají. Velká pozornost byla věnována sociálním sítím, na kterých je většina z nás aktivní. Na papír jsme vytvořili Facebookový profil, na němž jsme uvedli různé informace, tento profil jsme si nakonec umístili na záda, aby si jej každý mohl přečíst. Pomocí této aktivity jsme si uvědomili, jak nám může být nepříjemné, když o nás ostatní čtou osobní informace, které na internet vkládáme. Zopakovali jsme si také desatero bezpečného internetu a vyzkoušeli si aktivitu týkající se anonymity a možných falešných identit. Děkujeme lektorkám z NZDM Kotelna a Městu Zruč nad Sázavou za možnost získání užitečných informací a zopakování základních pravidel, která by každý z nás měl v internetovém světě dodržovat.