rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Také my jsme dali „Ruku na to!“
Kdo se prošel po zahradě naší školy, dá nám za pravdu, že k její dokonalosti přece jenom ještě něco chybí. Je to dokončení výsadby živého plotu. K tomu, abychom v této záležitosti pokročili zase o kousek dále, nám nahrál druhý ročník projektu „72 hodin – Ruku na to!“, který realizuje Česká rada dětí a mládeže. Spolu s našimi Ručičkami jsme se do toho pustili hned ve čtvrtek 10. října 2013. Vyzbrojeni rýči, lopatami a jiným nezbytným zahradnickým náčiním, ozdobeni slušivými šátky a logy projektu, jsme vysadili během dopoledne téměř dvě desítky keřů. Jednotlivé činnosti jsme měli důkladně promyšlené a práci rozdělenou. Ti statnější hloubili díry, děvčata zalévala a na zbývajících zůstaly nezbytné dokončovací práce. Bylo příjemné pozorovat, jak se prázdná místa u plotu postupně zaplňují a sazenice z kolečka mizí. S klidným svědomím můžeme my, žáci I. třídy naší školy, prohlásit: „Dali jsme Ruku na to!“

http://www.72hodin.cz/2013/projekty/vysadba-ziveho-plotu-na-skolni-zahrade