Také my jsme dali „Ruku na to!“
Kdo se prošel po zahradě naší školy, dá nám za pravdu, že k její dokonalosti přece jenom ještě něco chybí. Je to dokončení výsadby živého plotu. K tomu, abychom v této záležitosti pokročili zase o kousek dále, nám nahrál druhý ročník projektu „72 hodin – Ruku na to!“, který realizuje Česká rada dětí a mládeže. Spolu s našimi Ručičkami jsme se do toho pustili hned ve čtvrtek 10. října 2013. Vyzbrojeni rýči, lopatami a jiným nezbytným zahradnickým náčiním, ozdobeni slušivými šátky a logy projektu, jsme vysadili během dopoledne téměř dvě desítky keřů. Jednotlivé činnosti jsme měli důkladně promyšlené a práci rozdělenou. Ti statnější hloubili díry, děvčata zalévala a na zbývajících zůstaly nezbytné dokončovací práce. Bylo příjemné pozorovat, jak se prázdná místa u plotu postupně zaplňují a sazenice z kolečka mizí. S klidným svědomím můžeme my, žáci I. třídy naší školy, prohlásit: „Dali jsme Ruku na to!“