Projekt OPVK 53 "Zdraví na ZŠ" ve spolupráci s Magdaléna, o.p.s., Semiramis, o.s., Prostor plus, o.p.s. a Cesta integrace, o.p.s.:

1) Prevence 4.-5. ročník aneb "Zdravý životní styl, zdravotní výchova a dopravní výchova"

Tento kurz je svým obsahem ojedinělý a připravuje pedagogy pro samostatnou realizaci programu v 4.-5. ročnících ZŠ.

2) Kočičí zahrada

Tento kurz je svým obsahem ojedinělý a připravuje pedagogy pro samostatnou realizaci programu v 1.-3. ročnících ZŠ.

Projekt Kočičí zahrada zahájili žáci 5., 7. a 8. ročníku naší školy koncem ledna 2015. V úvodní lekci byli žáci seznámeni s obsahem projektu, hlavními kočičími hrdiny příběhů, jejich jmény a povahovými charakteristikami. Před každou z pěti dosud probraných lekcí znali její obsah, zodpovídali otázky na dané téma a po přečtení příběhu jsme společně nad tématem diskutovali. Žáci se zamýšleli nad situacemi a navrhovali svoje vlastní řešení. Společně jsme se snažili zápletky příběhů obyvatel Kočičí zahrady převádět do „člověčího světa" a učili se s problémy vypořádat.

3) "Evropský preventivní projekt EU-Dap, program Unplugged"

Tento kurz je svým obsahem ojedinělý a připravuje pedagogy pro samostatnou realizaci programu v 6. ročnících ZŠ, je respektován jako vhodná součást minimálního preventivního programu.