Základní škola, Zruč nad Sázavou, Okružní 643 zpracovala v rámci šablon:
I) Čtenářská a informační gramotnost, I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti 2 sady vzdělávacích materiálů pro vzdělávací oblasti:
1. sada - Jazyk a jazyková komunikace, vyučovací předmět – Český jazyk
2. sada – Člověk a svět práce, vyučovací předmět – Pracovní vyučování

III) Využití ICT, III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT 3 sady DUM:
1. sada - Tematická oblast: Vyhledávání a zpracovávání informací

2. sada - Tematická oblast: Základy práce s osobním počítačem

3. sada - Tematická oblast: Komunikace a zásady bezpečné práce s počítačem

IV) Matematika, IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků základních škol 2 sady vzdělávacích materiálů:

1. sada - Tematický okruh: Čísla a početní operace vzdělávacího oboru matematika
2. sada - Tematický okruh: Aplikační úlohy

V) Přírodní vědy, V/2 Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd 2 sady vzdělávacích materiálů:
1. sada - Vzdělávací oblast Člověk a příroda, Obor Přírodopis, vyučovací předmět Přírodopis
2. sada - Vzdělávací oblast Člověk a příroda, Obor Zeměpis, vyučovací předmět Zeměpis

{cwgallery list=1}

Projekt Paleta poznání

Dne 16. 6. 2010 byl podán projekt Paleta poznání – modernizace výuky do OPVK – IP oblast podpory 1. 4. – číslo prioritní osy 7. 1 Počáteční vzdělávání, číslo oblasti podpory 7. 1. 4 Zlepšení podmínek na základních školách. Projekt byl Radou kraje (Středočeského) zahrnut do kategorie neevidovaných projektů a byl MŠMT ČR schválen. Termín zahájení projektu je 15. 9. 2010.

Projekt probíhal od 15. září 2011 celkem 30 měsíců. Ukončen byl 14. března 2013 a 5. června 2013 byla schválena závěrečná monitorovací zpráva.