Také v letošním školním roce se celá škola, bez několika nemocných žáků, vydala na oblíbené bruslení na zimní stadion do Ledče nad Sázavou. Ráno před sedmou hodinou bylo velice větrné a deštivé, ale ani vítr a ani déšť nás neodradily a my  jsme se sešli na vlakovém nádraží ve staré Zruči, přečkali mírné zpoždění vlaku a odjeli již za lepšího počasí do Ledče nad Sázavou. Tam na nás čekala příjemně vytopená šatna. Všichni jsme si nazuli brusle, nasadili helmy a vydali se na led. Někteří prvně. Všichni se během 2 hodin bruslení zlepšili, dokonce někdo odložil i hrazdičku a začal bruslit sám. Měli jsme z toho velkou radost. Domů jsme se vrátili vlakem, v pořádku a spokojení.