rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Ve středu 23. 11. 2016 jsme přijali pozvání od Základní školy Zruč nad Sázavou, Na Pohoří a navštívili výchovně vzdělávací pořad - historické divadelní představení  Pěnkavova  dvoru Takonín „O Karlu IV“.

Zábavnou, ale poučnou formou nám přiblížil život Karla IV. od jeho narození až po dobu poranění páteře a zmrzačení obličeje, tedy téměř do konce jeho života.

Viděli jsme oblečení, které se nosilo, pasování na rytíře, korunování královny, stolování ve středověku, vyzkoušeli jsme si chování v přítomnosti krále a dozvěděli se, jaký je rozdíl mezi šaškem a kašpárkem a mnoho dalších zajímavých informací.