Pod tímto názvem se skrývá pojmenování zájmového kroužku, působícího při školní družině Základní školy v Okružní ulici. Každé úterý po odpoledním vyučování zůstávalo ve škole osm žáků se svou p. vychovatelkou a věnovali se růžným aktivitám. Kroužek navštěvovali žáci a žákyně od 1. – 9. ročníku. Počet chlapců a dívek byl v rovnováze. Od začátku školního roku se žáci věnovali např. malování na textil a s pomocí p. vychovatelky si vyrobili tašku s vlastním motivem. Děvčata se učila různým ručním pracím a chlapci se s chutí zapojovali do činností při přípravě jednoduchých jídel a následném úklidu ve školní kuchyňce. Společně všichni s radostí vytvářeli přáníčka ke dni všech zamilovaných nebo k svátku maminek se svými osobními motivy a přáními. Nejen aktivity byly náplní zájmového kroužku, ale i učení se respektu druhých, pomáhání si při různých aktivitách a velké snahy se mezi sebou domluvit a nacházet kompromisy v situacích, které nastávaly. Na závěr školního roku a ukončení činnosti zájmového kroužku si každý účastník odnesl vlastnoručně ozdobené tričko jako vzpomínku na "Barevnou hodinku."

Ve školní družině žáci pokračují ve velikonočním tvoření a také družinu si vyzdobují velikonočními výrobky a obrázky, sejí jarní osení, zdobí vajíčka a za pomoci paní vychovatelky objevují další velikonoční tradice.

Školní družina při Základní škole, Zruč nad Sázavou, Okružní 643 realizuje výchovně vzdělávací program ve výchově mimo vyučování formou následujících činností:

• odpočinková (literární , hudební, přírodovědná, stolní hry)
  • rekreační (výtvarná, pracovní a dramatická)
  • zájmová (základy informatiky, pohybové a sportovní aktivity a konverzace německého jazyka)

Ve školní družině se žáci podílejí na výběru činností společně s vychovatelkou. Vychovatelka vede dokumentaci školní družiny, rozvíjí aktivitu u dětí, přináší nové poznatky,nápady a náměty. Dbá o bezpečnost dětí ve školní družině, klade důraz na slušné chování žáků mezi sebou a k dospělým osobám.