“Stromy a keře v barvách podzimu“ je název projektu, který jsme zahájili v pondělí 2. října 2017 exkurzí do Podblanického ekocentra ve Vlašimi. Místní pan lektor měl pro nás připravený výukový program „Les a klima - na vlastní kůru“, a proto jsme se společně vydali do blízkého zámeckého parku. Během zajímavých aktivit a her jsme se dozvěděli, jaké vlivy mohou působit na stromy a na vlastní kůži si je i vyzkoušeli. Už víme, jak les ovlivňuje klima, jak je to s vodou, větrem i teplotou v krajině. Po krátké přestávce jsme se opět vrátili do ekocentra, abychom se v místní para-zoo blíže seznámili s jejími obyvateli a vyslechli si o každém z nich zajímavý, i když někdy ne moc veselý příběh. Za velice zajímavé přírodovědné dopoledne patří poděkování našemu příznivci.